ÕPPESEMINAR SUURBRITANNIAS

3.-9.veebruarini  osalesid Macte Keeltekooli õpilased Maria Dolotova, Ilja Stetski ja Mark Šiškin koos noortega Inglismaalt, Ungarist ja Lõuna-Eestist seitsempäevasel noorte õppeseminaril, mis toimus Londonist 40 km kaugusel asuvas noortelaagris   Woodraw High House. Õppeseminar toimus rahvusvahelise koostööprojekti „Unite Ambassadors for Peace and Cohesion“ (Noored esindajad ühinevad rahu ja koostöö eesmärgil”) raames. Projekti põhieesmärgiks on noorte esindajate toetava programmi väljatöötamine, käivitamine rahvusvahelisel tasemel ning partnerlussuhete tugevdamine osalevate partnerorganisatsioonide vahel.

Õppeseminari programm oli intensiivne ja mitmekesine: erinevad töötoad, koolitused noortele, rühmatööd, õppekäigud, aktiivõpe värskes õhus ja spordisaalis. See oli tõepoolest vapustav seiklus multikultuurses keskkonnas. Macte keeltekooli õpilased võtsid aktiivselt osa erinevatest koolitustest, näiteks kuulamisoskust arendavast koolitusest, kõnekunsti ja avaliku esinemise koolitusest, liidriomadusi ja võtmepädevusi arendavatest töötubadest. Peale selle õnnestus meil külastada Alfristoni kooli ja tunda ennast inglise kooli õpilasena,osaleda õppetöös ja õppetegevustes. Noorte poolt ettevalmistatud multikultuurne õhtu ja põnevad meeskonnamängud aitasid kaasa noorte osalejate sõprussuhete tugevdamisele.

ÕPPEKÄIK LONDONISSE

Projektikohtumise raames said noored unustamatu kogemuse õppekäigust Londonisse! Meie õpilased olid vaimustuses London Sky Gardeni 36.ndalt korruselt avanevast panoraamvaatest ja linna tegelikest mastaapidest.  Võimalus kasutada linna ühistranporti, tellida söögid kohalikest kohvikutest ja teha ostud inglise keeles aitas noortel tunda ennast miljonilinna elanikuna, kus põimuvad erinevad kultuurid ja rahvused ja elutempo on ülikiire. Õppeseminari korraldajad hoolitsesid ka selle eest, et peale praktiliste oskuste arendamise oleks noortel osalejatel võimalus külastada  Londoni kuulsamaid vaatamisväärsusi.  Westminister Abbey -traditsiooniline koht Suurbritannia valitsejate kroonimiseks ja Inglismaa valitsejate põrmude säilitamiseks, London Tower  – kroonjuveelide hoidmise koht, Buckinghami palee –  Suurbritannia monarhi ametlik residents Londonis, Themisi jõgi ületav Tower Bridge ja teised kohad justkui ärkasid ellu raamatute lehekülgedelt!

Kahtlemata tõid õpilased  Eestisse kaasa uusi kogemusi ja muljeid!

Maria, 14 aastat:
«Tänu selles projektis osalemisele tekkisid mul uued sõbrad, mis on minu jaoks väga tähtis! Õppeseminari käigus sain praktiseerida  keelt ja parandada oma inglise keele oskust. Arvan, et sellised projektid on noortele väga tähtsad, sest laiendavad silmaringi, õpetavad, kuidas suhelda teiste riikide esindjajatega.
Loodan, et saan veel osaleda sarnases projektis!»

Ilja, 14 aastat:
« Esimest korda osalesin  sedalaadi projektis. Projekti raames oli palju  meeskonnatöö oskusi ja  liidrioskusi arendavaid treeninguid. Ma tutvusin noortega teistest riikidest ja suhtlen nedega siiamaani. Minu inglise keele oskus paranes tunduvalt. Unustamatu mulje jättis õppekäik Londonisse. Tahaksin veel osaleda sarnases projektis!“

 

Svetlana Šiškina

Macte Keeltekooli juht