Oi kui head on nad, need tuneeslased!

telemost_1

telemost_2

Iga keel on eelkõige suhtlemise vahend. Inglise keel on veel ka vahend rahvusvaheliseks suhtlemiseks. Väga tähtis on see, et õpilased õpiksid võõrkeelt mitte ainult parimate näitajate saamiseks eksamitel, aga esiteks kogu maailma eakaaslastega suhtlemiseks.

Macte Keeltekooli tegevuse lahutamatu osa on õppiva keele kasutamine. Laupäeval 12.detsembril toimus meie esimene videokonverents Tuneesia õpilastega. Videokonverentsi jooksul lapsed demonstreerisid õnnitluskaarte, mida nad tegid üksteise jaoks. Lapsed laulsid laule ja lugesid luuletusi inglise keeles. Samuti oli esitatud palju küsimusi: hobidest, lemmiksöökidest ja kooli ainetest. Üks Tuneesia koolilaps küsis, kuidas on Eesti presidenti nimi. Meie presidenti nimi osutus väga keeruliseks. Isegi kolmandast korrast ei osutunud neile arusaadavaks, kuidas ta nimi on. Aga ka meie jaoks Tuneesia presidenti nimi Beji Caid Essebsi oli hääldamiseks väga raske. Huvitava nähtuse pani tähele õpilane Erik Antonov. Tuneesia lapsed käe ülestõstmisega tõstsid üles  nimetissõrme, kuna meie tõstame käed.

Tuneeslased jätsid meile väga meeldiva mulje. Nad osutusid väga sõbralikeks ja lõbusateks; aplodeerisid iga meie sõna.

Rahvusvaheline suhtlemine aitab meil paremini teiste maade kultuurist aru saada. Tuneesia suurem osa elanikest on islami usku. Mõned tüdrukud istusid klassis hidžaabides, mis tundus meile imelikuna. Tuneeslased ei tähista Jõule, aga siiski lubasid meil laulda tuntud laulu ´We wish you a Merry Christmas´ ning pärast tänasid meid õnnitluse eest.

Videokonverentsides osalemine tõestab, et vaatamata riikide erinevusest võivad õpilased leida arusaamiseks ühised teemad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga