Jõuludeaegne õppeprogramm Narva kindluses

IMG_0483

Iga laps teab, et Jõulude eel toimuvad tõelised imed – päkapikud toovad tublidele lastele maiustusi; isegi tähed taevas säravad heledamalt, kuidagi imelisemalt…

Eriliseks tundus ka meie Jõuluaegne väljasõit Narva kindlusesse. Lapsed sukeldusid kaheks tunniks muinasjutumaale: kaunistasid piparkooke, tegid kaunistusi õlekõrtest, valmistasid lindudele maiustusi, värvisid õnnitluskaarte, mängisid lumesõda rüütlimõisas, viisid läbi ringmänge ja ringtantse. Ühesõnaga veetsid aega rõõmsalt. Programmi lõpus jutustati lastele Jeesus Kristuse sünni ajalugu. See imeilus lugu näis väga kütkestav,  selle poolest, et lapsed kuulasid seda põleva tuli juures.

Hariduslikust aspektist lähtudes oli see õppereis õpetlik ja informatiivne. Sõnu inglise keeles kasutati loomulikult ja vabalt ja sellepärast märkamatult laste jaoks. Lapsed olid nii kaasa haaratud protsessi, et nad ei märkanud, et loopisid snowballs (lumepallidega), panid pähe helmets (kiivri) ja võtsid täpselt twelve (kaksteist) õlekõrt kaunistuse valmistamiseks. Kõik pildid on kättesaadavad siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga